Jaki Toner wybrać? Oryginał czy zamiennik

Posiadacze drukarek laserowych zawsze stają przed ciężką decyzją czyli wybór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Podstawowym zagadnieniem jest wybór między materiałami oryginalnymi, które są w pełni stworzone przez producenta urządzenia drukującego (drukarki, urządzenia wielofunkcyjnego czy też kserokopiarki) a może materiałami alternatywnymi czyli tak zwanymi zamiennikami.

Tonery

Każde z tych dwóch rozwiązań ma swoje wady i zalety dlatego nie można jednoznacznie określić, które rozwiązanie jest lepsze ponieważ składa się na to wiele czynników.

Dwa główne czynniki, które niewątpliwe musimy brać pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji to cena i jakość. W przypadku tonerów oryginalnych zazwyczaj nie ma problemów z wysoką jakością wydruku choć jeśli chodzi o tonery oryginalne to i tu reklamację się zdarzają.

Jeśli chodzi o cenę materiałów to znacząca przewaga znajduje się po stronie zamienników niejednokrotnie ich cena jest niższa od tonerów oryginalnych od 50% nawet do 80%. Duża różnica w cenie przekonuje wielu użytkowników do korzystania właśnie z tego typu materiałów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *